Aurela, Dafina, Tuna dhe Vikena, live në “X Factor”

Këngëtaret e mirënjohura do të interpretojnë duete me konkurrentët gjysmëfinalistë.

Gjysmefinalja e “X Factor Albania” do te jete nje nate vertet unike. Kater konkurrentet, Kristo, Classic Boys, Xhesika dhe Sheila do te “luftojne” mes tyre per te zene nje vend ne naten finale te edicionit te pare te “X Factor Albania”, e pastaj secili prej tyre te aspiroje, enderroje dhe pretendoje fitoren. Pervec gares, “X Factor” eshte nje spektakel qe ka mirepritur artiste te njohur te muzikes, si Dorina Leka, Ledina Celo, Bojken Lako, Mira Konci, Flaka Krelani, Eliza Hoxha etj. Vazhdoni leximin

Reklama

Arian Çani mëson vallen nga Andresa

                                                                                       Që çdo informacion, lajm, thashethem, kalon nga “Zona e Lirë” e Arian Çanit këtë e kemi konstatuar prej vitesh. Por, së fundi, jemi shqetësuar jo pak, kur emri i kandidatit për president, Xhezair Zaganjori, nuk u artikulua e mandej komentua asnjëherë mes kandidaturave të tjera për presidentin e vendit. Vazhdoni leximin

Berluskoni propozon zgjidhje për krizën e eurozonës: BQE duhet të nisë të printojë euro


Ish-kryeminsitri, Silvio Berluskoni, sugjeron që Italia t’i thotë “ciao, euros” nëse Banka Qendrore Evropiane nuk nis të printojë para për t’i bërë ballë krizës së borxhit dhe se Gjermania duhet të dalë nga eurozona nëse nuk do të BQE të rimarr rolin e saj të fortë.

Vazhdoni leximin

Nacionalisti Nikoliç fiton presidencialet serbe

Serbi- Nacionalisti Tomislav Nikoliç është zgjedhur presidenti i ri i Serbisë, teksa rivali liberal Boris Tadiç ka pranuar menjëherë humbjen pas raundit të dytë të së djelës.

Nikoliç mori 50.21% të votave krahasuar me 46.77% që mori Tadiç në 40% të votave të numëruara. Gara për president u pa si një votim për anëtarësim në Bashkimin Evropian dhe presidenti i sapo zgjedhur premtoi se Serbia nuk do të devijojë nga rruga e saj evropiane. Vazhdoni leximin

Cameron: Zgjedhjet greke janë një referendum për Euron

Greqi- Kryeministri britanik David Cameron beson se zgjedhjet në Greqi janë një referendum mbi anëtarësimin e Greqisë në Euro.Cameron tha në samitin e NATO që po mbahet në Çikago se votuesit në Greqi do të japin një mesazh të qartë kur të votojnë më 17 Qershor duke pasqyruar kështu edhe mendimin e tyre për euron. Vazhdoni leximin